הטיפים הכי טובים שלי לקנייה חסכונית בדרך חזרה לבית הספר

אתמול פגשתי במקרה חברה ודיברנו על קניית הציוד חזרה לבית ספר.

אין ספק שהשנה כל פתיחת תחילת שנת הלימודים ובכלל אופן הלמידה לאורך השנה עוד לא ברור, בטח ובטח לילדי כיתות ג' ואילך, ולכן באופן כללי הייתי מציעה כרגע עבור הילדים הגדולים לקנות רק את הציוד הבסיסי, אם בכלל ולראות איך הדברים מתפתחים ולבצע השלמות בהמשך.

עבור הילדים העולים לכיתות הנמוכות, או עבור הורים שבכל זאת מעוניינים לרכוש כעת את הציוד, אני מסכמת את מיטב הטיפים שלי בנושא לטובת קנייה יעילה וחסכונית.

אז בואו נתחיל:

תקציב

קודם כל לפני שניגשים לחנויות בואו תגדירו לעצמכם את התקציב שאתם מוכנים ויכולים להקדיש לטובת השלמת הציוד לביה"ס.

במידה ורוכשים תיק- מומלץ לקבוע בנפרד תקציב לתיק ותקציב ליתר כלי הכתיבה.

 אם אתם הולכים לקנות את הציוד עם מספר ילדים יחד, הגדירו תקציב כולל ואם הרכישה תתבצע עם כל ילד בנפרד אז תקציב נפרד לכל אחד.

כך יהיה לכם קל יותר להיות בשליטה.

קניית מותגים

משיחות עם אנשים שאני מלווה ובכלל עם הורים לילדים בגילאי ביה"ס, נראה שהשנה בעקבות הקורונה, ישנה מגמה של צניעות.

ברור לנו וגם לילדים שאפשר להסתפק בפחות מותגים.

אני מציעה לסכם מראש עם הילדים על כמות מקובלת של מותגים. לדוגמא: להחליט שרק הקלמר, אוגדן המחברות והתיק יהיו ממותגים ובשאר המוצרים נסתפק בפריטים בסיסיים.

אגב סתם לצורך ההשוואה- הפער בין קלמר בסיסי לקלמר ממותג מגיע לעד פי 12!

מחברת בסיסית תעלה 1 ש"ח ומחברת ממותגת עשויה לעלות 10 ש"ח וכו', כך שהפער בין סל מוצרים בסיסי לסל ממותג הוא פער משמעותי מאוד ויש לקחת את זה בחשבון.

רכישות מרוכזות ורכישות און ליין

לקוחה שלי שלחה לי פרסום של חברה שמציעה לרכוש סל שלם ואחיד של מוצרים לפי הכיתה אליה עולה הילד. לכאורה נשמע שניתן כך 'לסגור פינה' בקלות ובחיסכון, אבל בפועל גיליתי בסל לילדי כיתה א' לדוגמא שעלות הסל הייתה 189 ש"ח (לא כולל דמי משלוח), כשבחנות סל דומה עולה כ130 ש"ח- אז אל תתפתו והשוו מחירים. 

גם לנוחות יש מחיר. 

מנגד- כשאנחנו מבצעים רכישה און ליין- אנחנו יכולים גם לחסוך זמן וגם להימנע מפיתויים שונים ולהיות יותר ממוקדים במוצרים הספציפיים הרצויים לנו.

קנייה אישית לכל ילד

אני יודעת שזה עשוי להישמע מתיש לרכוש לכל ילד את המוצרים בנפרד, אבל כדאי להשתדל ולבצע זאת כך. 

ראשית- זה יוצר זמן איכות וחוויה עם כל ילד, שנית- חשוב לא פחות, מתעכבים פחות זמן בחנות, יש לנו יותר סבלנות ומיקוד מה שיוצר בסופו של דבר חיסכון.

הכינו רשימה מראש

ברור שלא יוצאים לקניות בלי רשימה, אבל אני לא מתכוונת לרשימה שקיבלתם מביה"ס, אלא לרשימה מותאמת אישית. בדקו מה מהמוצרים כבר קיים בבית ובצעו התאמה אישית לצרכים של ילדיכם (נגיד הבת שלי אף פעם לא כותבת ביומן.. מצד שני היא אוהבת לכתוב בעט עפרון ולא עפרונות רגילים), ועם הרשימה המדויקת הזו צאו לחנויות.

היזהרו ממבצעים

לא, לא התבלבלתי בכותרת..

הכוונה שלי היא שאנחנו לא קונים מוצר מסוים כי הוא במבצע או כי מנסים לבצע עלינו מניפולציה של מלאי שאוטוטו נגמר וכו'. כדי לחסוך בקנייה קונים מה שצריך, בכמות שצריך. 

קניית ילקוט

אין ספק שקניית הילקוט זו הרכישה היקרה ביותר ומגיעה אף לכמה מאות ש"ח, ולכן קבלו החלטה משפחתית כל כמה זמן מחליפים אצלכם תיק ותפעלו בהתאם. נגיד שנה כן, שנה לא.

בנוסף, בסעיף הזה בהחלט שווה לבדוק קנייה דרך אתרים ברשת- פער המחירים משמעותי ביותר.

הזול עולה יקר

בדקו את האיכות של המוצרים שאתם קונים ולא רק את המחיר. עפרון שנשבר בקלות ועולה 1 ש"ח לא שווה יותר מעפרון חזק שעולה 5 ש"ח.

הפעילו שיקול דעת כמובן לגבי אילו פריטים בהם האיכות פחות רלבנטית.

קופונים, חברי מועדון

במידה ואתם/ בני משפחה/ חברים משתייכים על מועדונים כמו חבר, בהצדעה וכו' שווה לבדוק את ההנחות וההצעות שלהם לרכישת ציוד לביה"ס ולהיעזר במועדון או בקופונים דרך חברות כרטיסי האשראי ועוד לטובת החיסכון.

ההצטיידות היא משימה ולא בילוי

אני אישית מאוד אוהבת כלי כתיבה ויכולה לבלות בחנויות האלו שעות, אבל כדי להיות ממוקדים ולחסוך חשוב שנעשה סוויצ' בראש. נכון שקניית הציוד היא חוויה כייפית לילדים (ולהורים כמוני..), אבל ככל שנבלה זמן ממושך יותר בחנות, כך עולה הסבירות שהסכום שנשלם בקופה יהיה גבוה יותר, ולכן חשוב להבין שזו משימה ולא בילוי.

לסיכום – בואו לקניות ערוכים, סכמו עם הילדים את ההחלטות וההתנהלות מראש ושיהיה בהצלחה ושנת לימודים מוצלחת!

עידית

כתיבת תגובה